• slayt
Duyurular
Yaşadığımız Salgın sonrası başlayan normalleşme sürecinde, Resmi kurumların verdiği Karara göre 18 temmuzda başlayacak BAL ligi öncesi A takımımız ,sağlık kurulunun belirttiği önlemleri alarak  8 haziran 2020 tarihinde antremanlara başlayacaktır.
      Haziran ayı başlangıçıyla açıklanacak olan normalleşme takvimine göre ve aksi bir durum söz konusu olmazsa  13 haziran 2020 tarihinde evde çok sıkılan çocuklarımız için VEFA Spor Kulübü bünyesinde olan  futbol okullarımızı alacağımız önlemler ile birlikte tekrar hizmete başlatacağız.
      Bu süreçte sporcularımızın ve görevlilerimizin sağlık durumları yakından gözlenmeye devam edilecektir.
 
     Kamuoyuna ve Camiamıza saygıyla sunarız.
 
VEFA SPOR KULÜBÜ
 


İstanbul Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 7,3544   7,3676
EURO 8,9276   8,9437
       
Özlü Sözler
Sponsorlarımız
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 37
Dün: 59
Toplam: 21541
Sütçüoğlu "Bizim hakkımız İstanbul değil, BAL"

Vefa Başkan Vekili ve Futbol Şube Sorumlusu Başkanı Mehmet Sütçüoğlu Bölgesel Amatör Ligin oynanması halinde İstanbul grubunda değil Bölgesel bir grupta mücadele etmek istediklerini söyledi.

İstinye Orhan Saka Amatörler Evi Toplantıya Kulüp Başkanı Ahmet Olcay Işıkyıldız ve Yönetici Özer Sarı ile birlikte katılan ve toplantıda söz alan Sütçüoğlu şu ifadeleri kullandı.

"Böyle bir dünya yok arkadaşlar! Bu Lig Bölgesel mi olacak, İstanbul Ligi mi olacak?  Biz Bölgesel bir grupta yer almak istiyoruz. İstanbul Liginde oynamak istemiyoruz. Ben transferlerimi yaptım, paralarını yatırdım. Her şey bitti. Bu lig oynanmazsa benim paramı kim verecek? Biz Fatih bölgesindeyiz. Biz sosyal sorumluluk bilinci ile bu işi yapıyoruz. 6-7 arkadaşın cebinden çıkan paralarla kulübü nereye kadar finanse edeceğiz? Devlet de bize destek olsun. 113 yıllık geçmişe sahip Vefa ligde mi kaldı yoksu küme mi düştü, buna açıklık getirilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.

"Bu tip bir şey olursa muvaffakat vermem"
Yeşil-Beyazlılarda 2006 yılından bu yana yönetici olan Vefa Lisesi mezunu olan Mehmet Sütçüoğlu, "Bilim Kurulu ligler oynanmasın diye yazı verirse veya bu yönde takdirde bulunursa siz TFF olarak bizden muvaffakat isteyecek misiniz? ‘İsteyeceğiz cevabı üzerine’ “Ben böyle bir muvaffakat vermem. Federasyon ya oynatır ya da oynatmaz. Yarın ben belgeyi verdim, Allah muhafaza futbolcuma bir şey oldu ve Federasyon kenara çekildi, biz ne yaparız? Onun için ben bu tip bir şey olursa muvaffakat vermem. Biz hazırız. Biz lige girmek istiyoruz. Bölgesel Amatör Ligde oynamak isteriz, İstanbul ligine karşıyım. Bu Lig BAL diye tatlı bir Lig diye kurulmadı, bu ligin açılımı Bölgesel Amatör Ligdir. Federasyon kalkıp bazı Kulüplere şirin gözükeceğim diye 16 takımı birden üst lige çıkardıysa bu ligdeki 27 İstanbul takımını farklı gruplara dağıtsın yarın öbür gün buradan çıkacak ve düşecek takımlar belli olsun."

"TFF BAL’da lige katılım parasını almasın"
"İstanbul Ligi olursa 3.Lige 1 takım çıkar bu hak değil, 27’de 1 takım olmaz" şeklinde konuşan Başkan Sütçüoğlu, "Biz bütün transferlerimizi bitirdik ve hazırız. BAL Liginde olmak istiyoruz. 2 İstanbul grubu olursa grup liderleri final oynar ve 1 takım 3.Lige çıkar. Bu olmaz. Bize de en uzak grubu versinler. Türkiye’nin her yerine gideriz. İzmir’e, Antalya’ya gideriz. Biz Vefa olarak hazırız. Federasyon madem Covid olayında madem bir takım kolaylık yaptıysa lige katılım parasını almasın, yapılacak tahlillerde ise bedava yapılmalı ve lisans ücretlerini indirmelerini bekliyoruz. Benim gördüğüm şu ana kadar 4-5 takım lige hazır gibi, diğerlerinin de hazırlanacağını umuyorum" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK : AmatorLig.Net
Okunma Sayısı: 542


54.208.73.179
DİĞER HABERLER

 

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır. | Dernek Sitesi


Top